Niezbędny przed przystąpieniem do remontu jest plan, który pozwoli nam rozmieścić elementy, by korzystanie z nich nie nastręczało problemu. Jeżeli mamy dość wyobraźni, możemy narysować taki plan sami opierając się na dostępnych w internecie informacjach i darmowych programach. Czasami, zwłaszcza wtedy, gdy pomieszczenie jest „trudne” (skosy, bardzo małe lub usytuowanie piono kanalizacyjnego jest nietypowe), warto poprosić o pomoc projektanta.

Odstępy, które w wartości minimalnej powinniśmy zachować pomiędzy elementami wyposażenia łazienki gwarantujące wystarczająco wygodne korzystanie z nich to:

20 cm od miski ustępowej do sąsiednich elementów, np. prysznica, umywalki

30 cm od miski ustępowej do bidetu oraz od bidetu do ściany, a także od umywalki do drugiej umywalki lub kabiny prysznicowej.

Chociaż jest możliwe usytuowanie umywalki zaraz obok wanny, zaleca się zostawienie co najmniej 20 cm odstępu.

Powinniśmy też pamiętać, że przed urządzeniami potrzebujemy miejsce nie mniejsze niż:

80x60 przed miską ustępową

100x70 przed umywalką, wanną i bidetem

80x90 przed kabiną prysznicową.

Pewnie zastanawiacie się teraz jak pomieścić wszystkie elementy i miejsce potrzebne do ich wygodnego użytkowania skoro wasz metraż łazienki nie przekracza 5m2? Otóż wolna przestrzeń nie musi się sumować – może być wspólna, ponieważ z łazienki i tak zazwyczaj korzystamy pojedynczo.

Wolicie sami puścić wodze fantazji czy raczej umówicie się z nami na projekt? Czekamy na Was w salonie na Jackowskiego 4. :)

Komentarze (0)

Produkt dodany do porównania