Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 109,00 zł - 179,00 zł

Kolor baterii

Kolor baterii

Korki automatyczne

Aktywne filtry

Korki automatyczne - korki do umywalek i wanien | Era Łazienki

Korzystając z umywalki łazienkowej zwykle zależy nam na tym, by jej odpływ był drożny a woda odprowadzana na bieżąco. Niekiedy jednak potrzebujemy zamknięcia odpływu- jak chociażby w wannie, podczas kąpieli. Dawniej do zablokowania zaworu odpływowego w umywalce, wannie, brodziku czy zlewie służył gumowy korek, często wyposażony w metalowy łańcuszek, ułatwiający jego wyciągnięcie. Obecnie, choć spotkać można jeszcze tradycyjne rozwiązania, zdecydowanie popularniejsze są korki automatyczne.

Korki automatyczne występują w kilku rodzajach. Są takie, które wkręca się w otwór odpływowy umywalki, przy czym na wierzchu pozostaje jedynie estetyczna rozeta i kopuła korka, zaś jego funkcjonowanie odbywa się na zasadzie mechanizmu push-push, dzięki któremu zarówno otwieranie, jak i zamykanie zaworu odbywa się poprzez przyciśniecie korka. Innym rozwiązaniem, składającym się z kilku elementów, jest specjalny mechanizm, w którym otwarcie lub zamknięcie korka następuje przy pomocy specjalnego pokrętła bądź dźwigni, które zwykle połączone jest wraz z baterią.

Korki automatyczne są coraz częściej wybieraną formą korka, gdyż są zarówno komfortowe w użytkowaniu, jak również zapewniają estetyczny wygląd poszczególnym sanitariom.

Produkt dodany do porównania